راه اندازی خط رول فرمینگ تولید پروفیل، شهر بابِل، عراق

۱ سال پیش ۸۸۹ ۰

رول فرمینگ یک فرآیند بسیار پر کاربرد ولی در عین حال ناشناخته و گمنام است. علت اینکه از رول فرمینگ به عنوان یک فرایند پر کاربرد و مهم یاد می‌کنیم این است که این فرآیند در طول نیم قرن اخیر به عنوان پربازده‌ترین تکنولوژی شکل دهی فلزات رشد کرده است.

 حدود ۳۵ تا ۴۵ درصد از تمام فولادهای تولید شده توسط کارخانه‌های آمریکا توسط فرآیند رول فرمنیگ تولید شده‌اند که این مقدار از فولاد مورد استفاده در صنعت خودرو سازی بیشتر می‌باشد. با وجود این که روزانه صدها وسیله، خودرو، ساختمان، ماشین آلات کشاورزی، مخازن و سایر محصولات که توسط رول فرمینگ تولید شده‌اند، می‌بینیم و استفاده می‌کنیم اما اکثر افراد که خارج از این حرفه هستند حتی کوچکترین ترین آشنایی با این صنعت ندارند.

اکثر مردم درک و تصوری نسبت به فرآیندهای فرجینگ (آهنگری)، ریخته‌گری و جوشکاری دارند اما در مورد رول فرمینگ این آشنایی وجود ندارد. هیچ کتاب و دستور العمل معروفی درباره رول فرمینگ وجود ندارد و اصطالاحات فنی این زمینه نیز محدود هستند.

به همین علت برای کسانی که در این صنعت کار می‌کنند یادگیری این حرفه و همچنین آموزش دادن آن به دیگران بسیار دشوار است. در طول تاریخ ۱۰۰ ساله رول فرمینگ، هزاران ابزار، تجهیزات، طراح و کاربر کار کرده‌اند و هنوز نیز در این صنعت مشغولند اما متاسفانه بخش عمده‌ای از تجربه‌ای که توسط اپراتورها، مهندسین نصب تجهیزات و طراحان به دست آمده هرگز مستند و ثبت نشده‌اند. از تمامی مقالات و گزارش‌های تحقیقاتی، فقط تعداد محدودی قابل تفسیر و به کارگیری در صنعت رول فرمینگ هستند.

Roll Forming

 

راه اندازی خط رول فرمینگ تولید پروفیل، بابل، عراق توسط تیم مهندسی DPEEG

نمونه خط رول فرم راه اندازی شده جهت تولید انواع پروفیل در بابل عراقRoll_Forming-Iraq-06.jpg

 

گروه مهندسی DPEEG با سابقه موفق در مشاوره، طراحی، تامین و اجرا و راه اندازی پروژه های مختلف صنعتی؛ این افتخار را دارد که در زمینه های ذیل به صنعتگران عزیز خدمت رسانی نماید:

1. خط کامل لوله و پروفیل از 2/1 اینچ تا ۲۴ اینچ‌ تا سرعت ۱۸۰ متر با استاندارد API

2. خط تولید لوله های اسپیرال از ۱۰ اینچ تا ۱۲۰ اینچ

3. دستگاه درز جوش لوله و پروفیل ایتالیایی از 100kw تا 1200kw لامپی و ترانزیستوری 

4. خط کامل گالوانیزه ،هیدروتست،نواربری،اره،خازن ورق اسپیرال، ادی کارنت، اولتراسونیک، ایکس ری

5. خط کامل ذوب آهن از آهن قراضه و گندله به شمش،بیلت،ورق آهن و میلگرد 

6. خط‌ کامل کوتینگ (پوشش سه لایه ) پلی اتیلن لوله های فولادی از ۸ اینچ تا ۱۲۰ اینچ

7. خط کامل لوله های فولادی بدون درز (مانسمان)

8. خط کامل ذوب القایی از ۵۰۰ کیلو الی ۳۰ تن 


تمام کالاها و خدمات فوق به صورت کامل و یا قسمتی از سیستم در بخش های طراحی، ساخت، نصب، تعمیرات، مشاوره، اجرا و راه اندازی بسته به نیاز مشتری قابل انجام است.

 

 

گروه مهندسی DPEEG


۰ دیدگاه