آموزش تخصصی نرم افزار Carrier HAP - قسمت سوم

۶ ماه قبل ۱,۱۸۱ ۴

نرم‌افزار تحلیل ساعتی کریر (Carrier HAP: Hourly Analysis Program) یکی از قدیمی‌ترین و در عین حال جامع‌ترین نرم‌افزارهای موجود جهت محاسبات بار سرمایی و گرمایی ساختمان‌ها با کاربردهای مختلف می‌باشد. این نرم‌افزار قدرتمند امکانات بسیار زیاد و کاربردی را در عین سادگی و کاربری آسان در اختیار مهندسان تأسیسات و مکانیک قرار می‌دهد. هم‌اکنون در بسیاری از نقاط جهان از این نرم‌افزار به عنوان مرجع محاسبات تأسیسات مکانیکی استفاده می‌گردد. در کشور ما ایران نیز این نرم‌افزار مورد تأیید سازمان نظام مهندسی قرار گرفته و هم‌اکنون پروژه‌های تأسیساتی و طراحی‌های انجام گرفته توسط این نرم‌افزار مورد تأیید قرار خواهد گرفت.

این نرم‌افزار محصول شرکت معتبر آمریکایی سازنده دستگاه‌ها و تجهیزات تهویه مطبوع، کریر است. از رقبای اصلی Carrier HAP در بازار می‌توان به Trane TRACE 700، Rhvac، Chvac اشاره کرد.

در میان این نرم‌افزارها، نرم‌افزار HAP در کشور ما دارای مقبولیت و معروفیت فراوانی است و تقریباَ تمامی مهندسان تأسیسات کشور ما، از این نرم‌افزار بهره می‌برند. این نرم‌افزار در آمریکا، کانادا، استرالیا و به بیان جامع تر، در هر کشوری که نمایندگی شرکت کریر در آن قرارداد استفاده می‌شود. بسیاری از فعالان و مهندسان عرصه تأسیسات هم‌اکنون در دیگر کشورهایی که از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند مشغول اشتغال در حرفه طراحی با این نرم‌افزار هستند. این نرم‌افزار ریشه در یکی از قویترین مراجع محاسبه بارهای حرارتی و برودتی دارد که به هندبوک کریر معروف است و عنوان اصلی آن Handbook of Air Conditioning System Design می‌باشد. در طی این سال‌ها نسخه‌های متعددی از این نرم‌افزار از سوی شرکت کریر ارائه شده‌است که به جز تغییرات جزئی در نسخه ۴٫۲، سایر نسخه‌ها در قسمت محاسبات بارهای گرمایشی و سرمایشی تغییری نکرده‌اند و عمده تغییرات مربوط به بخش آنالیز انرژی می‌باشد.

نرم‌افزار کریر امکانات دیگری از جمله انتخاب تجهیزات را برای فضاها ی تعریف شده با سیستم‌های مختلف در اختیار کاربران قرار می‌دهد که می‌تواند کمک بسیار بزرگی برای مهندسان طراح تأسیسات مکانیکی باشد.

حرفه ای ترین آموزش نرم افزار Carrier HAP 4.9 از آنجایی که کریر یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای محاسبات در صنعت تهویه مطبوع می باشد، و با توجه به مشکلات عمده رایج در کاربری این نرم افزار، خطاهای محاسباتی زیادی در پروژه ها ایجاد نموده، و بهره برداران را متضرر می سازد، از این رو تیم DPEEG.COM این محتوای آموزشی را به پشتوانه تجربیات حرفه ای خویش، در اختیار علاقه مندان قرار می دهد. این آموزش کاملا رایگان می باشد و می توانید در ازای هزینه آن، به یک خیریه به دلخواه خود کمک کنید.

با تدریس: 

پیمان ابراهیمی

علیرضا اعتماد

بهنام آسایش

 

لینک پخش قسمت سوم

 

این مجموعه ادامه دارد...

مطالب مرتبط:

آموزش نرم افزار Carrier HAP - قسمت اول

آموزش نرم افزار Carrier HAP - قسمت دوم۴ دیدگاه

مصطفی خسروی
۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۸

ممنون که این آموزش رو در اختیار ما قرار دادید.انشالله خداوند به شما رزق و روزی فراوان و صحت و سلامتی کامل عنایت فرماید.در انتظار ادامش هستیم.

مدیر سایت
۷ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۶

ممنون از لطف شما مهندس عزیز.
انشالله ادامه فیلم های آموزشی بزودی در سایت و آپارات منتشر خواهد شد.

حمید
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۶

سلام
آموزشهاتون حرف نداره، لطفا قسمتهای دیگه را هم اضافه کنید.
ما بیصبرانه منتظر هستیم. جسارتا فقط زمان باقی آموزش که آپلود میشه(حدودا)؟

مدیر سایت
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۵

با سلام
ضمن تشکر از حسن توجه شما مهندس عزیز، ویدئوهای آموزشی گروه DPEEG در حال آماده سازی هست. در قسمت نرم افزار Carrier HAP چند آموزش دیگر به عنوان طراحی پروژه نمونه خواهیم داشت که بزودی منتشر خواهد شد.
با تشکر از صبر و شکیبایی شما

مدیریت سایت DPEEG